Sklep skandynawski – co można w nim kupić?

Filozofia hygge

Styl skandynawski, który najczęściej kojarzymy ze Szwecją czy Danią, jest najpopularniejszym oraz najbardziej przestronnym stylem. Wystarczy spojrzeć na magazyny wnętrz i nowoczesne propozycje projektów pomieszczeń czy całych mieszkań. Można tam zobaczyć, że większość z nich utrzymana jest w jasnych tonacjach. Natomiast całość dopełniają skandynawskie dodatki takie jak lampy, tekstylia, bibeloty, itp. Czyli wszystko to, co charakteryzuje ten styl. Takie meble i dodatki proponuje niejeden sklep skandynawski.

To, co definiuje skandynawski design to minimalizm, prostota, przytulność oraz ciepło. Wszystko to dzięki naturalnym materiałom wykorzystywanym do produkcji mebli, czy dodatków. Co więcej, styl ten jest obecnie bardzo popularny. Dlaczego? Ponieważ podobnie jak mieszkańcy Skandynawii, w okresie jesienno-zimowym musimy mierzyć się z krótkimi, ciemnymi dniami a dodatkowo wszechobecne zimno nas nie rozpieszcza. Dlatego dążymy do tego, aby nasze domy gwarantowały poczucie ciepła i jasnej, rodzinnej atmosfery. Do tego zachęca filozofia hygge, z której tak bardzo czerpie styl skandynawski wnętrza.

Sklep skandynawski miejscem zaopatrzenia domatorów

Popularność tego stylu z całą pewnością przyczyniła się do poszukiwań przez rzeszę domatorów miejsc, w których mogliby zaopatrzyć się w potrzebne dodatki. Naprzeciw tym potrzebom, nadania swoim wnętrzom stylistyki, wychodzi sklep skandynawski. W swojej ofercie ma on nie tylko proste, ale i komfortowe meble, jak fotele, sofy, krzesła. Dostępne są także dodatki, które są wykonane z naturalnych i ekologicznych materiałów. Dodatki, które nie tylko nawiązują do stylu, ale wykonane są z dobrej jakości materiałów, to lampy wiszące i stojące. A jest to ważny element wnętrza w tej stylistyce.

Kolejnym istotnym dopełnieniem są ramy na zdjęcia i rodzinne pamiątki. Skandynawowie mówią, że podstawą są dobre oświetlenie z ciepłą barwą. Istotne jest też zbieranie rodzinnych pamiątek, do których wykorzystamy ramy, ale także wszelkiego rodzaju dodatki do przechowywania. Ważne są również tekstylia, które mają wiele zastosowań. Począwszy od dywanów, które na pewno znajdziemy w takim sklepie, ale także ocieplą nasze wnętrze i od razu poczujemy się jakoś bardziej komfortowo. Ważne są także koce (a ich nigdy za wiele) oraz poduszki. Najlepiej takie przełamujące jasną kolorystykę wnętrza, ale również wykonane z naturalnych i przyjemnych materiałów. Jeśli więc zależy Ci na zaaranżowaniu swojego mieszkania w estetycznym a jednocześnie przytulnym klimacie, spróbuj dobrać takie skandynawskie dodatki w swoim otoczeniu.