Domy w Hiszpanii i ich wystrój

Podobne, a jednak inne

Hiszpania leży w tej samej strefie klimatycznej, co Polska. Jednak w budownictwie hiszpańskim dopatrzyć możemy się charakterystycznych, dla nieco cieplejszych krajów śródziemnomorskich, form i rozwiązań architektonicznych. Jak więc wyglądają domy w Hiszpanii i czym różnią się do krajowych rozwiązań?

Domy w Hiszpanii dla wspólnego spędzania czasu

Nieruchomości w Hiszpanii dostosowane są do stylu życia tamtejszej ludności. Hiszpanie przywiązują bowiem dużą uwagę do wspólnego spędzania czasu. Celebrują posiłki, najczęściej spożywane w sporym gronie rodziny i przyjaciół. Dlatego najwięcej miejsca w domach zajmują salon i – najczęściej – otwarta jadalnia z dużym stołem. Domy w Hiszpanii zazwyczaj posiadają wewnętrzną strefę otwartą – patio. Sypialnie, nawet w dużych domach, mają niewielką powierzchnię.
W nieruchomościach w Hiszpanii panuje niezwykły ład i dopasowanie kolorystyczne. Pomimo tendencji Hiszpanów do łamania standardów w zakresie połączeń materiałów i stosowania mocnych kolorów. We wnętrzach tradycyjnych domów w Hiszpanii znajdziemy liczne nawiązania do kultury i zamierzchłych cywilizacji, które przełamywane są nowoczesnym designem. Znaleźć w nich możemy liczne, barwne mozaiki, ciężkie, bogato zdobione tkaniny.

Eleganckie i luksusowe domy w Hiszpanii

Wille w Hiszpanii zazwyczaj opływają w naturalne materiały, jak kamień, ciemne drewno, len czy bawełna. To materiały, które preferuje również styl skandynawski. W przeciwieństwie do domów hiszpańskiej klasy średniej, przeważa w nich biel okraszona nielicznymi, ozdobnymi dodatkami kolorystycznymi. Charakterystyczną cechą wielkich posiadłości hiszpańskich jest otwartość. Ogrodzenia nieruchomości w Hiszpanii są bogato zdobione, jednak zapewniają swobodny wgląd na działkę.

Domy typu bungalow

Bungalow to specyficzne połączenie prywatności zapewnianej przez dom i niższej ceny, jaką oferują apartamenty w Hiszpanii. Są to budynki wykonane zazwyczaj z lżejszych materiałów, jedno- lub dwukondygnacyjne. Spotkać je możemy na terenach podmiejskich oraz nadmorskich. Bungalow Hiszpania zamieszkuje jedna lub dwie rodziny. Ich cechą charakterystyczną są werandy lub tarasy na parterze lub na dachu budynku, patia i ogrody.