styl skandynawski i szklane elementy w domu

Styl skandynawski i szklane elementy w domu

Styl skandynawski i szklane elementy w domu

Szkło to bardzo ważny materiał używany w aranżacji wnętrz. Szkło jest obecne praktycznie w każdym pomieszczeniu i w każdym miejscu. W połączeniu z czymś takim jak styl skandynawski może stworzyć niezwykłą kompozycję.

Elementy ze szkła hartowanego można spotkać w sklepach, biurach, centrach handlowych, hotelach, domach, a nawet na przystankach. Szkło jest praktyczne podobnie jak skandynawski design, ale także bardzo eleganckie i atrakcyjne wizualnie. Można zdecydować się przejrzyste szkło, matowe lub ozdobne.

Jakie elementy w domu można wykonać ze szkła?

Najbardziej podstawowym elementem wykonanym ze szkła, który znajduje się w każdym domu są lustra, którym doskonale współgra styl skandynawski. Zwykle znajdują się one w łazience albo w garderobie czy przedpokoju. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale także mogą przyczynić się do optycznego rozświetlania wnętrza. Mogą być atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, podobnie jak Madam Stolz w stylu skandynawskim. W łazience można także spotkać się z takimi szklanymi elementami jak: ścienne okładziny, szklane kabiny prysznicowe, a także szafeczki i schowki.

W aranżacji wnętrz nie może także zabraknąć szklanych drzwi. Kiedyś szklarz był proszony o wykonanie drzwi drewnianych ze szklanymi szybami w górnej części. Teraz coraz bardziej popularne są hartowane, szklane panele, które można wkomponować w styl skandynawski. Jest ono odporne na wszelkie uszkodzenia i bardzo solidne, a ponadto łatwe w utrzymywaniu czystości i eleganckie. Drzwi szklane idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz, sprawdzają się także w łazienkach i toaletach, wystarczy zdecydować się na matowe wykończenie.

Kuchnia

Szkło jest obecne także w kuchni. Oprócz szklanek i innych naczyń, które można kupić również w czymś takim jak sklep skandynawski, świetnie sprawdza się ono także w innych formach. Praktyczne i bardzo efektowne są wszelkie szklane deski do krojenia, ozdobne tace na ciasto czy owoce, ochrony zlewozmywaka i inne elementy. Bardzo ciekawą i popularną propozycją są panele szklane do kuchni. Mogą one całkiem przejrzyste, o matowych wykończeniu lub dekoracyjne i wzorzyste. Służą one m.in. do zabezpieczenia plakatów, tapet i zdjęć znajdujących się na ścianach. Są one łatwe w czyszczeniu i odporne na wszelkie środki chemiczne i inne czynniki. Szklane elementy można także zastosować na blatach kuchennych. Jest to niezwykle ciekawa alternatywa.

Projektowanie przestrzeni domowych

Architekci nie wyobrażają sobie projektowania przestrzeni domowych i użytkowych bez wykorzystania szkła podobnie jak nie którzy bez wykorzystania czegoś takiego jak styl skandynawski we wnętrzach. Jest to bardzo uniwersalny i praktyczny materiał. Wszelkie elementy wykonane ze szkła są łatwe w czyszczeniu, wytrzymałe i efektowne. Dodatkowo szklane elementy odbijają światło, przez co optycznie powiększają pomieszczenia. Dzięki temu rozświetlają je tworząc niepowtarzalny klimat i skandynawski design jest jak najbardziej możliwy do połączenia z nimi. Szklane elementy są także zwykle łatwe w montażu.