Skandynawski design i szklane balustrady

Skandynawski design kontra szklane balustrady

W domach piętrowych muszą być schody by móc wejść po nich na piętro. Są one zaprojektowane tak, że aby być bezpieczne dla domowników muszą posiadać balustradę. Z drugiej strony ostatnio niezwykle modnym jest styl skandynawski, do którego szklane balustrady na pierwszy rzut oka nie do końca pasują.

W zależności od konstrukcji i od stylu schodów mamy do wyboru szereg propozycji różnych typów balustrad. Wyróżniamy takie rodzaje jak: drewniane, stalowe, rzeźbione, ażurowe, z kamienia i ze szkła. Ostatnio najmodniejsze są szklane balustrady, które posiadają elementy ze szkła hartowanego. Posiadanie tego typu aranżacji posiada swoje wady i zalety. Przykładem tego może być ciężkie wkomponowanie balustrady z czymś takim jak skandynawskie dodatki. Przed zakupem i montażem szklanych balustrad rozważmy wszystkie plusy i minusy.

Funkcjonalne szklane balustrady

Szklane balustrady są bardzo funkcjonalne, ponieważ przepuszczają dużo światła i świetnie sprawdzą się w ciasnych i słabo oświetlonych pomieszczeniach. Jeśli dobrze pomyślimy możemy również spróbować je wkomponować w skandynawski design pomieszczeń. Największym atutem szklanych balustrad jest nowoczesny i stylowy wygląd. Do ich wykonania niezbędne będą usługi szklarza, który ma doświadczenie i jest profesjonalistą w swoim fachu. Balustrada tego rodzaju jest bezpieczna, ponieważ posiada elementy ze szkła hartowanego oraz posiada liczne mocowania przytwierdzone do powierzchni. Takie szkło posiada gwarancję wytrzymałości, dlatego też aby go stłuc potrzeba użyć bardzo dużej siły. Tak więc nie powinniśmy się martwić o bezpieczeństwo naszych bliskich. Balustrada posiada jedną całość, co gwarantuje nam, że dziecko nie ma możliwości wypadnięcia przez nią. Nasi goście będą zachwyceni ogólnym wrażeniem i prezencją szklanej balustrady. Jeśli uda nam się ją wkomponować w nasz styl skandynawski wnętrza, będzie to niezapomniany efekt dla każdego odwiedzającego nasz dom.

Wady balustrad szklanych

Istnieją także wady posiadania balustrady ze szkła, każdy szklarz nam to powie. Z pewnością problemem będzie utrzymanie elementów szklanych w czystości. W szczególności gdy domownikami są dzieci. Nie łatwym będzie też ich wkomponowanie w skandynawski design domu. Jednak to jest szkło i każdy odcisk małej rączki będzie widoczny. To samo będzie się działo, jeżeli w domu są zwierzęta, które przechadzają się schodami i jednak są na wysokości szklanych części balustrady. Nie ma jednak co się martwić na zapas. Z czymś takim jak skandynawskie dodatki jest podobnie. Są często gryzione przez zwierzęta, ze względu na najczęściej naturalny skład budulca.

Ważną kwestią jest posiadanie dość mocno osadzonej konstrukcji schodów, które bez problemu utrzymają całe tafla szkła. Usługi szklarskie okażą się nam niezbędne do zamocowania konkretnych elementów balustrady, ponieważ sam montaż nie jest łatwy. Trzeba wiedzieć jak pracować z tym materiałem.